Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Verze pro tisk

vložka spinacej skrinky
Autor Zpráva
sdílet
PříspěvekNapsal: středa 31. říjen 2012, 23:09 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

začal mi zasekavať klúč ked startujem z polohy 2 do polohy 3 bol som v servise a ze je to vložka ze ju treba vymenit. povedali mi cenu 50 Eur spinačka + min 50 výmena + demontaž a montáž novej tak som popozeral na nete a našiel som
http://www.lacnediely.sk/index.php?cPat ... 2a&page=10
len som nenasiel navod ako to poskladať aby to bolo správne a zezadrelo sa mi to demontaž montáž zvladnem to popísane bolo ale ako zostaviť ten zámok
aby som bol presny kolieska (9)musia isť podla kluča aby po pootočeni zapadol količek (5) to som zvládol len ten zvyšok ako, na čo si dať pozor, ako hlboko naklepat 3 do 2 ako pevne ako natesno 9 naukladať

dik za každu radu
PS: rozoberať spinačku som nechcel kým nebudem mať novu na výmenu , auto potrebujem vzdy k dispozicii ::-|::

Přílohy:

zamok.jpg [ 37.07 KiB | Zobrazeno 2093 krát ]

Dolů

Re: vložka spinacej skrinky
sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 01. listopad 2012, 23:29 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

stalo ma to sice pol dna spekulovana ale mam to :ultrahappy: skoda ze som to skladal u babicky pri peci ked som sa nudil boli by aj fotky

ak by mal niekto zajem poradim (furt som to chcel narvat opacne ::~:: tak mi to neslo ::~:: )

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 66 | Rok výroby: 2000 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 08. duben 2015, 19:47 
KAčátko
KAčátko
viac ako 2 týždne

Ahoj, zacinam mat podobny problem ako ty. Spinacka sa obcas zasekne a obcas ide. Zatial pomohlo premazanie, ale je to otazka casu:-( Mam vsak c-maxika r.v.2009 a uz nemam zubkaty kluc:-\ Nevies, ci sa aj na novsiu zamku da kupit a poskladat vlozka. Dakujem za kazdu odpoved......

Typ auta: Ford Galaxy | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 104 | Rok výroby: 2009 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 02. září 2015, 14:35 
čumil
čumil
viac ako 2 týždne

Zdravím, mám problém so spínacou skrinkou. Ide o to, že časom sa klúč vydral a už poriadne ani nevidieť zárezy. Vo Forde mi povedali, že mám vymeniť všetky zámky a spínačku, čo by ma vyšlo 230€. Chcem sa spýtať, či mi s tým ešte viete pomôcť. Mám rovnaký typ zámku, ako je hore na obrázku.

Typ auta: Ford Mondeo | Typ motoru: naftový | Výkon motoru v kW: 85 | Rok výroby: 2001 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 03. září 2015, 10:34 
GT racing man
GT racing man
menej ako 24 hodín

Vložka spínací skřínky pos.2, klíč pos. 7 na :
http://www.catcar.info/ford/?lang=en&l= ... J8fGYyPT0w
Skládačka vložky spínačky stojí 1986,-Kč a klíč 1865,- bez vybroušení. To jsou doporučené ceny s DPH bez práce.
Klíč se dá vybrousit podle kódu klíče - byl u nového auta na plastovém přívěsku na klíči.
Jinak podle stavítek po rozložení zámku.
Ceny dílů, které si najdeš v katalogu výše, zjistíš na této stránce:
https://www.fordservice.cz/. Slovenské stránky s cenami v Eurech určitě existují také.

Ford Cortina 1,6 OHV 1972 modrá
Wartburg 353 Tourist 1969 krémový
Trabant 601 lim.1967 zelený

Typ auta: jiný | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 88 | Rok výroby: 1990 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: středa 24. únor 2016, 21:12 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako týždeň

Čau, auto mám v servisu a nestartuje, nejspíš klíč v pr..., je už kulatej skoro.

Našel jsem vložku spínací skříňky na FoFo 1 se 2ma klíčky za 250 Kč.
Je možné, si toto koupit, vyměnit vložku, poté nechat z těch klíčku vypilovat do nové planžetky /tu mám také/ přesný tvar a zacvaknout do originál dálky (imobolizéru?)

Je to tak jednoduché a nebo je ještě nějaký problém?

World´s #1 ...just got better

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 1999 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 25. únor 2016, 09:57 
GT racing man
GT racing man
menej ako 24 hodín

Pokud máš nevybroušený klíček pro dálkové ovládání pos. 22053C z
http://www.catcar.info/ford/?lang=en&l= ... Q4ODArMTM3,
pak lze do něho nechat vybrousit plošky podle klíčů k vložce. Čip je v dálkáči, ten třmínek je jen mezikus mezi dálkou a čepelí klíče.
Důležité je správně přečíst klíčky od vložky, zejména 2 a 3 se někdy u opotřebených klíčů snadno spletou. Již tu bylo napsáno, ale zopakuji:
Jsou 4 druhy kulatých stavítek ve vložce (celkem 6 stavítek 4 druhů) a k nim odpovídajících 6 výbrusů 4 druhů na klíčku:
1=nevybroušená
2=první poloha výbrusu, lehce sbroušená plocha
3=výrazně sbroušená plocha s ponechaným kouskem pro plný výbrus
4=zcela sbroušená až na okraj.
Zkušený klíčař to musí umět, někdy chtějí vložku přinést, aby mohli výsledek zkontrolovat a poskytnout záruku. (Při vkládání klíčku mimo auto je třeba tlačit vnitřek vložky proti klíči tak, jak tlačí zámek pod vložkou)
Při výměně vložky je třeba pootočit klíč ve staré vložce do polohy I a pak stlačit kolíček v kulaté dírce na obalu vložky (průměr cca 5mm) a pak jde vložka vytáhnout.
OD TÉ DOBY DO NASAZENÍ NOVÉ VLOŽKY SE NESMÍ SE ZÁMKEM POD VLOŽKOU OTOČIT, ZÁMEK BY SE ZASEKL A KONEC!
Novou vložku zase pootočit do polohy I a nasunout do zámku, klapne kolíček do dírky a je to.
Poloha I je důležitá, protože, jak si všimneš při výměně, v poloze I se nejen dá zmáčknout kolíček ,který v jiné poloze nezamáčkneš, ale hlavně kulatá pojistka na konci vložky se pootočí nosem do drážky v zámku, jinak se to prostě vytáhnout nedá.
To, co popisuji, se tu na fóru už publikovalo, tak nevím zda neopakuji napsané.
Přidám ještě radu, též již popsanou:
Zámky Ford na kulaté klíče potřebují na rozdíl od jiných zámků s plochými klíči mazání, ale ne olejíčkem, ale vazelinou. Zní to jako pitomost, ale je to tak.
Stavítka musí trochu lepit, aby fungovala správně.
Ke skládačkám (opravárenským sadám) z prvního příspěvku se dával malý polštářek vazelíny.
Na druhu moc nezáleží, (ale raději ne grafitku), já používám klidně vazelínu na ložiska a injekční stříkačkou vpravím do vložky trochu vazelíny, nejlépe před montáží, kdy se nebudou samy zavírat dvířka, překrývající otvor na klíč.
Nejdřív to torchu mastí klíč, ale pak už je to hodné a hlavně: chodí to.
Takhle preventivně zachraňuji i ostatní vložky, zámek 5. dveří už 2 roky znovu chodí po promazání, ač předtím povolil na 2.pokus.

Typ auta: jiný | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 88 | Rok výroby: 1990 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 25. únor 2016, 19:20 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako týždeň

U mě nefunguje ani jeden zámek už snad od koupi. Jelikož jsem ale nebyl tolik znalý, tak jsem to prostříknul wdčkem, tím jsem rozchodil zámek u spolujezdce, ale jen na pár dní.
Řekl bych, že za vše může ten klíče. Před 2ma lety mi vyndal mechanik zámek kapoty a otvírám šroubovákem, prý se zasekl, spíš to byl ten klíček. Nejdřív nefungoval na zámcích dveří, pak kapota a nakonec ho dodělali ve spínačce.
Co mi včera říkali, tak to prý něčím mazali/stříkali. Možná, kdyby tam nedali olejíček ale vazelínu, tak se to ještě rozhýbalo. Každopádně dnes jsem jim musel zase volat, prý to podle toho starého, jak měli v plánu, udělat nejde a vyndali mi vložku a podle ní chtějí dělat ten klíček. Prý to mělo být dneska...Asi teda ne.

Takže mi tam už týden stojí auto a já jsem úplně bezmocný, ani nevím, jestli na tom dělají nebo ne a co. A jestli pak po mně něco budou chtít, nebo ne...

Typ auta: Ford Focus | Typ motoru: benzínový | Výkon motoru v kW: 74 | Rok výroby: 1999 |
Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 25. únor 2016, 21:44 
GT racing man
GT racing man
menej ako 24 hodín

Bohužel se stává, že klíč je již tak opotřebený, že se nedá přečíst. Ke aždému vozu je na klíčích plastový přívěsek s číslem klíče ve tvaru Txxxxxx s čísly 1-4, tento kód by měl být i v dokladech o koupi vozu. Bez toho je opravdu jediným řešením rozebrat nejsnadněji rozebratelnou vložku a přečíst pořadí stavítek a podle toho brousit klíč.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: čtvrtek 25. únor 2016, 21:46 
GT racing man
GT racing man
menej ako 24 hodín

na otázku, zda lze koupit vložku spínačky i na plochý klí, tady je, ale nechtějte po mně, abych to uměl postavit. jedině dát si to vedle sebe a postupně podle staré skládat...
http://www.aci.cz/1863z20q-vlozka-spina ... 37860.html

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 26. únor 2016, 11:30 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako týždeň

Děkuji Ti za informace. Teď mi volali ze servisu, že mám auto hotové.
A že to vybroušení klíče podle vložky stálo 910 Kč..

A teď dvě otázky, není to moc?
Má cenu se s nima hádat a chtít alespoň 50% jejich spoluúčast. Ano, klíček byl už hodně odrbaný, ale auto bylo, minimálně pro mě, stále pojízdné a já se startováním neměl problém. Až po tom, co to oni páčili silou, tak to prostě dodělali...

Budu rád za názor, jedu si pro to kolem 5té.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 26. únor 2016, 12:59 
GT racing man
GT racing man
menej ako 24 hodín

Vzhledem k tomu, že museli vyndat vložku zámku, nejspíše ze dveří, tak jen na DE+MO vložky je minimálně 0,5 hod., rozložení a složení 0,3 hod. a něco za broušení klíče, tipnul bych min. 0,2-0,3 hod. Takže jsme na hodině a něco, záleží na hodinové sazbě.
Ne zcela chápu, co v servisu páčili silou, jak ho mohli dodělat ve spínačce, nicméně neznám klíček, který by se zničil na odmykací části tím, že za něj někdo víc údajně vzal.

Takže asi z nějaké spoluúčasti nic nebude...

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 26. únor 2016, 17:08 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako týždeň

Nevím přesně co tam zničili.
Každopádně já tam auto dával, spínačka zlobila, člověk co do toho sedá poprvé má problémy najít tu správnou polohu, kdy s tím otočí. Ale jinak fungovala, já s tím točil až na pár výjimek vždy napoprvé. Nicméně po pár dnech v servisu, kdy s tím přejeli na dílnu, pak už z dílny neodjeli. Když jsem přijel já, ani já s tím nedokázal otočit. Nevím co přesně tam kdo dodělal, ale každopádně prý podle vložky vybrousili nový klíč a vše funguje jak má.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: pátek 26. únor 2016, 19:56 
fiesta cup driver
fiesta cup driver
menej ako týždeň

Tak jsem si to vyzvedl, zaplatil 910 Kč.
Výsledek je takový, že všechny zámky fungují (poprvé jsem otevřel kufr klíčkem) a do spínačky se klíček strká jedna báseň, žádný vakl, v pohodě to otočí a nastartuje se.
Bohužel, problém jsem objevil v tom, že ze spínačky ten klíček jde velmi ztuha vyndat, musí se s ním páčit, avšak z ostatních zámků jde v pohodě. Ten mechanik říkal, že se to musí ochodit, mně se to nezdá. Proč to jde tam lehce a ven skoro ne? Můžu počítat s tím, že je v pr*eli ta vložka? A nebo se to opravdu může časem rozchodit?

Jinak klíč vyráběli podle zámku u nádrže.

Dolů

sdílet
PříspěvekNapsal: sobota 27. únor 2016, 11:08 
GT racing man
GT racing man
menej ako 24 hodín

Za obtížnější vytahování klíčku může ta hliníková houpačka, kryjící otvor na klíč. Může trochu váznout, protože se kluzně pootáčí. (podívej se na obrázek na začátku tématu, vpravo nahoře s posicí 4)
Buď je tam dána obráceně, což jde při skládání ze servisní sady, ale to se u již používané nestává, nebo jen vázne a po namazání by měla chodit lépe. Nic jiného na odporu proti vkládání/vytahování klíčku nemá ve vložce vliv. Mohl by i drhnout příliš nový a ostrý klíček, po vybroušení se má vždy odhranit jemným smirkem.

Dolů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina